Omawianie lektury „Dr Dolittle i jego zwierzęta”

W minionym tygodniu klasa druga omawiała lekturę „Dr Dolittle i jego zwierzęta”. W ramach tych zajęć uczniowie otrzymali tajemniczą paczkę z Afryki. W zagadkowym pudełku znaleźliśmy m.in oryginalne afrykańskie stroje i przedmioty codziennego użytku, był też pustynny kwiat, który ostatnio był w wodzie kilka lat temu, a mimo to rozwinął się w naszej sali. Dzięki przygodom Doktora Dolittle zapragnęliśmy jeszcze bardziej poznać czarny ląd, dlatego połączyliśmy się z Panią Anią, która w Ugandzie prowadzi miejsce schronienia dla dzieci i postanowiliśmy przeprowadzić z Nią i jej podopiecznymi wywiad. Dowiedzieliśmy się, że banany potrafią smakować jak ziemniaki, że w parku można spotkać dzikie zwierzęta, a obecna temperatura to 20 stopni na plusie. Dziękujemy pani Ani i dzieciom!